O firmie

Firma HLS Marek Niedziałkowski powstała w listopadzie 2015 roku, jako spełnienie zawodowych marzeń swojego założyciela. Firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu bhp jak również pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej. Jako dopełnienie do świadczonych usług w 2018 roku powstał internetowy sklep HLS, w którym Klienci mogą zaopatrzyć m.in. w autorskie produkty firmy.

Misja naszej firmy

Cel i misja firmy są proste – praktykować BHP w sposób innowacyjny, kreatywny, nieszablonowy, zachęcając pracowników do świadomego podejmowania bezpiecznych działań, a pracodawcom ukazując ciekawszy i przyjazny sposób wprowadzania dziedziny bhp do swoich firm.

  • Dla pracodawcy to szansa na stworzenie konkurencyjnej, atrakcyjnej na rynku pracy firmy, która dzięki wdrożeniu kilku prostych zasad bhp podniesie komfort pracy i swoje zyski.
  • Dla pracownika to spokój psychiczny, okazany mu szacunek oraz przede wszystkim bezpieczny powrót do domu po zakończonej pracy, której warunki są maksymalnie dostosowane do jego komfortu.

Nasz sposób działania

Nie stoimy w miejscu! Uwielbiamy wyzwania!
Niemożliwe – nie istnieje!

Nawiązując współpracę chcemy poznać Klienta, jego oczekiwania, jego problemy, jego plany. Nie jesteśmy „teczkowcami” – nie zjawiamy się przybijać pieczątek. Przychodzimy pomóc, ułatwić, ulepszyć, usprawnić, współdziałać.

Lubimy nakreślać proste do zrealizowania plany działań, przez które przechodzimy razem z Klientem, staramy się dobrać usługi do potrzeb Klientów, usprawnić działanie firmy. Chcemy poznać pracowników firmy, w której mamy działać – to rozmowa z pracownikami jest często kluczem do sukcesu w naszej dziedzinie.

Uczymy, tłumaczymy, prowokujemy do zrozumienia, polubienia i świadomego korzystania z zasad bhp, dla wspólnego dobra, dla dobra Człowieka – najważniejszego i niezastąpionego ogniwa w procesie pracy.
Pokazujemy i przekonujemy jak ważna jest kultura bhp w miejscu pracy. Staramy się zaszczepić chęć do kierowania się jej zasadami każdego dnia na nowo, inaczej, lepiej, ciekawiej, naturalnie.

O zespole

Przede wszystkim jesteśmy drużyną, którą połączyła wspólna pasja i pomysł na jej realizację. HLS to miejsce, które pozwoliło nam rozwijać się i dawać upust naszym pomysłom i energii. Lubimy pracę z ludźmi, choć szczerze przyznajemy – nie jest łatwo. Jednak niekiedy wystarczy choć jeden miły e-mail, zadowolony uczestnik szkolenia, który powie nam zwykłe „dziękuję, było fajnie”, jeden telefon Klienta, który dodaje nam skrzydeł, motywuje, zachęca do działań i utwierdza w tym, że warto!

Co warto?

  • warto pracować przykładnie – zamiast po prostu mówić jak trzeba;
  • warto się angażować, być odważnym, myśleć kreatywnie i pracować ciekawie zamiast tworzyć uniwersalne schematy;
  • warto rozmawiać z Klientem i wspólnie tworzyć dopasowane, przyjazne plany działań zamiast przychodzić z gotowcem;
  • warto rozmawiać, szkolić, pokazać, ćwiczyć, przekonać zamiast nakazywać, zakazywać i straszyć;
  • warto niekiedy odmówić, zamiast zawieść;
  • warto tworzyć nowe zamiast się nudzić swoją pracą!

Od właściciela

„Dobierając swój Zespół kieruję się zasadą – nie ilość a jakość. Czas pokazał, że mniej znaczy więcej. Staram się dobierać do Zespołu osoby myślące podobnie, dla których BHP to pasja, którzy wierzą w to co robią, mają energię, chęci, pomysły i czerpią radość ze swoich działań, a w pracy kierują się uczciwością. Tak trudno dziś o zaufanie do drugiej osoby, o otrzymanie pomocy i wsparcia, o możliwość otwartych, szczerych rozmów w drużynie, a my w HLS chcemy być drużyną, chcemy sobie ufać, pomagać, wspierać się i szczerze cieszyć się z indywidualnych i wspólnych sukcesów.

Chcę by moi Pracownicy oraz osoby z nami współpracujące czuli, że tworzymy Zespół, który ma wspólny cel, wspólną ścieżkę, którą do tego celu dążymy, że każdy z nas jest równie potrzebny, ważny i tylko razem możemy tworzyć pełnowartościową całość.

Jestem dumny z tego, co do tej pory udało nam się wypracować, z tego, gdzie obecnie znajduje się HLS i czym się zajmuje.

Nadal mam głowę pełną pomysłów, nadal chce mi się działać, chcę tworzyć, chcę spotykać się z ludźmi, chcę im pomagać. 5 lat na rynku pomogło jednak nabrać pokory, pomogło nauczyć się tworzyć priorytety, weryfikować plany. Dziś ostrożniej podchodzimy do nowych pomysłów ale za to z większą umiejętnością przekuwania ich w czyn, wypuszczania do Klientów i na rynek dopracowanych, pewnych produktów czy usług, które doskonale znamy, których jesteśmy pewni i którymi bez wątpienia możemy się dzielić.

Plan na przyszłość – działamy, po prostu!” – Marek Niedziałkowski

Właściciel

Marek Niedziałkowski